Składany OnePlus w drodze?

Szał na składane smartfony nie ustaje. Choć liderem tego sektora jest niezmiennie Samsung, to kolejni producenci próbują na różne sposoby podważyć dominację koreańskiego koncernu. Już wkrótce ataku na jego pozycję podejmie się OnePlus. Co wiemy w tej kwestii już teraz?

Składany ekran i topowa wydajność!

W 2023 roku każdy chcący liczyć się na rynku producent sprzętu z Androidem chce mieć w swojej ofercie smartfony z elastycznymi ekranami. Choć nadal jest to sprzęt diabelnie drogi będący raczej ciekawostką niż alternatywą dla klasycznych smartfonów, posiadanie sprzętu tego typu w portfolio to kwestia prestiżu. Podczas targów MWC odbywających się właśnie w Barcelonie, koncern OnePlus przyznał, że szykuje takie urządzenie, jednak nie zdradził jeszcze nic na temat jego specyfikacji. Kolejne miesiące powinny nam przynieść nowe informacje w sprawie.

„Pierwszy składany smartfon z logo OnePlus cechować się będzie niezwykłą szybkością i płynnością działania. Chcemy stworzyć produkt, który pomimo swojej składanej formy, nie będzie ustępował pod żadnym aspektem. Krótko mówiąc, na rynku pojawi się urządzenie, które zapewni użytkownikom niezrównane doświadczenia i będzie konkurowało z najlepszymi składakami w branży.” – Kinder Liu, prezes i COO w OnePlus

Czytaj też: Wireless AR Smart Glass – nowe gogle AR od Xiaomi

Czy składany OnePlus będzie hitem na miarę składanych smartfonów od Samsunga? Trudno to w tej chwili prognozować. Na pewno producent będzie musiał postawić na intensywną kampanię medialną by dotrzeć do fanów Androida i pokazać im, że świat składanych smartfonów nie kończy się na produktach koreańskiego koncernu.

Grafika tytułowa: OnePlus