Windows 12 – takie będą wymagania?

Microsoft zdaje sobie sprawę z tego, że Windows 11 nie zdołał przekonać do siebie wielu fanów „okienek”. Pozostali oni przy „dziesiątce”, której cykl wsparcia dobiega końca, ale która też jest fenomenalnym oprogramowaniem. Najnowsze doniesienia wskazują na to, że w drodze jest już Windows 12, który ma bazować na rozwiązaniach chmurowych i AI. Analitycy wskazują na to, jakie mogą być jego wymagania systemowe.

fot. Microsoft

Mocniejszy komputer wskazany?

Najnowsze doniesienia wskazują na to, że Windows 12 wymagał będzie przynajmniej 8 GB pamięci RAM do płynnej pracy. Nie oszukujmy się jednak – w 2023 roku to rozsądne minimum, jeśli chodzi o komfortową pracę z komputerem. Ponadto Microsoft ma wymagać od nas obecności na pokładzie komputera modułu TPM 2.0, czyli takiego, jaki wymagany jest w przypadku Windowsa 11. To dobra wiadomość. System powinien być dostępny dla wszystkich nowszych komputerów.

Całkiem możliwe, że nowy system zainstalujemy wyłącznie na szybkich dyskach SSD. Mówi się też o tym, że Windowsa 12 nie zainstalujemy na pecetach i laptopach wykorzystujących procesory starsze, niż Intel Comet Lake (10. generacji). Nie wiadomo, jak sprawa miałaby wyglądać w przypadku procesorów od AMD. Nowy Windows miałby zadebiutować jednak dopiero w 2024 roku – i to przy bardzo dobrych wiatrach. Wiele może się więc jeszcze zmienić.

Czytaj też: Koniec z tanim graniem od Microsoftu?

Czy Windows 12 przekona do siebie użytkowników sceptycznych wobec „jedenastki”? Trudno to obecnie prognozować. Miejmy nadzieję, że amerykański koncern należycie dopracuje swoje oprogramowanie, by było ono nowoczesne i jak najbardziej niezawodne.

Grafika tytułowa: Microsoft