Koniec z tanim graniem od Microsoftu?

Microsoft od dłuższego czasu robi wśród graczy prawdziwą furorę z abonamentem Xbox Game Pass. Działa on na podobnej zasadzie chociażby do Netflixa. Co miesiąc bowiem serwowane są nam nowe tytuły, które możemy sprawdzić przez określony czas (dopóki Microsoft nie wycofa ich z planu). Od dłuższego czasu mogliśmy sprawdzić abonament Xboxa za cztery złote przez miesiąc. Jak się okazuje, koncern z Redmond wycofuje się właśnie z tego rozwiązania.

fot. Microsoft

Już nie sprawdzisz Xbox Game Pass za grosze!

Najwyraźniej – z powodu panującego na całym świecie kryzysu – nikt w Redmond nie chce dokładać do interesu. Z oferty koncerny z Redmond znika właśnie możliwość przetestowania usługi za symboliczne cztery złote. Od teraz możliwe będzie wyłącznie zakupienie abonamentu w standardowej cenie, wynoszącej 39,99 złotych bądź 54,99 złotych. Zmiany są dość zaskakujące, ponieważ nie zostały wcześniej zapowiedziane.

Są one widoczne nie tylko na polskiej stronie Xbox, ale też w wielu krajach ościennych, z których również zniknęła możliwość zakupienia abonamentu na próbę za symboliczne euro. W sprawie zdążył się już Kari Perez, szef globalnej komunikacji w Xbox:

„Wstrzymaliśmy naszą poprzednią ofertę wprowadzającą do Xbox Game Pass Ultimate i PC Game Pass i oceniamy różne promocje marketingowe dla nowych członków w przyszłości.”

Czytaj też: GTA VI zdradza kolejne tajemnice!

Być może wkrótce koncern z Redmond zaoferuje nam inne promocje, mające nas zachęcić do skorzystania z Xbox Game Pass. Trzymam za to kciuki, bo to naprawdę świetna usługa. Dajcie koniecznie znać w komentarzach czy korzystacie z niej na co dzień!

Grafika tytułowa: Louis-Philippe Poitras / Unsplash