Wild Rift rozpędza się. Szczegóły pierwszego sezonu.

Mobilna wersja League of Legends: Wild Rift nabiera tempa.

Podczas transmisji na żywo ze startu Riot Games 2022 ogłoszono szczegóły związane z pierwszym oficjalnym sezonem Wild Rift Esports.

Struktura składa się z ośmiu lig regionalnych na całym świecie. Są to: Wild Rift Champions Korea, Wild Rift League China, Wild Rift Champions SEA, Wild Rift Cup Japan, Wild Rift Championship EMEA, Wild Rift North America Series, Wild Rift Latinoamerica Open i Wild Tour Brasil.  Riot poinformował, że główne regiony będą miały swój „unikalny smak i styl”, wskazując, że tak jak w zeszłym roku  mogą stosować różne formaty. Pierwszy sezon potrwa od stycznia do maja.

Wydawca ogłosił również, że pierwszy oficjalny globalny turniej offline odbędzie się tego lata w Europie. Wystąpią 24 drużyny z lig regionalnych. Osiem z nich zakwalifikuje się bezpośrednio do turnieju głównego, a 16 drużyn awansuje z fazy wstępne.

W pierwszym roku po premierze League of Legends: Wild Rift okazał się bardzo popularnym tytułem mobilnym. W 2021 r. Riot Games uruchomiło szereg konkursów w wielu regionach, od Ameryki Łacińskiej po SEA i Europę. Pierwsze globalne wydarzenie dla Wild Rift, Wild Rift Horizon Cup, odbyło się w Singapurze w listopadzie ubiegłego roku . 10 drużyn rywalizowało o nagrody w wysokości 500 000 USD. W finale chińska drużyna  Da Kun Gaming pokonała ThunderTalk Gaming.

Riot Games niewątpliwie wie, jak tworzyć ligi regionalne i duże turnieje. Można śmiało powiedzieć, że Wild Rift ma przed sobą interesujący sezon.https://conowego.pl/gaming/riot-games-kluczowa-rola-esportu-109338