Omnivision prezentuje rewolucyjny aparat dla smartfonów!

Omnivision to dostawca rozwiązań fotograficznych wykorzystywanych na pokładzie smartfonów. Jednym z najciekawszych rozwiązań zaprezentowanych do tej pory przez koncern jest aparat 200 MP, dedykowany flagowym smartfonom, o niesamowitych parametrach. Wyróżnia go najmniejszy na świecie rozmiar piksela. Co jeszcze warto wiedzieć na jego temat?

Omnivision prezentuje aparat 200 MP dla flagowych smartfonów!

Zaprezentowany przez Omnivision aparat ma oferować najwyższą rozdzielczość na rynku i przy tym jednocześnie najmniejszy na świecie rozmiar piksela. Co to oznacza dla przeciętnego użytkownika smartfona? Przede wszystkim wysoką wydajność pracy w warunkach słabego oświetlenia. Wielkość pojedynczego piksela w przypadku matrycy wynosi zaledwie 0,61 mikrona. Brzmi niesamowicie, prawda? Warto wspomnieć także o tym, że matryca oferuje technologię poczwórnego fazowego autofocusu dla 100% pikseli.

Czytaj też: Motorola Moto G Stylus (2022) z niezłą specyfikacją! Będzie hit?

Jak się na pewno domyślacie, Omnivision OVB0B zapewni niesamowitą jakość wykonywanych zdjęć w przypadku flagowych smartfonów. Ile będzie można z niego wycisnąć w praktyce? Aparat będzie rejestrował m.in. obrazy 50 Mpix w 24 klatkach na sekundę i wideo 8K w 30 FPS. Nie są to rewolucyjne wartości, gdyż spotykamy je w przypadku większości specyfikacji topowych smartfonów. Siłą aparatu Omnivision OVB0 będzie więc szczegółowość wykonywanych za jego pośrednictwem fotografii.

Nie wiadomo jeszcze który z producentów skusi się na wykorzystanie nowego rozwiązania Omnivision. Wielu z nich bowiem na co dzień wykorzystuje też moduły Samsunga. Z pewnością pierwsze smartfony uzbrojone w nowy aparat ujrzymy nie wcześniej, niż w drugim półroczu.