Wiemy trochę więcej o “God of War: Ragnarok”. Premiera we wrześniu?

Sony potwierdziło w tym miesiącu informację o zakupie studia blisko współpracującego nad tytułem. Premiera – jak wynika z przecieków – coraz bliżej.

Jak do tej pory Sony nie rozpieszcza nas informacjami dotyczącymi nadchodzącej “God of War: Ragnarok”, kontynuacji gry, której ostatnia część po premierze w 2018 roku została obsypana pochwałami za dopracowanie do perfekcji wszystkiego, z czego znana była seria i przecieranie nowych szlaków dla przygodowych gier akcji. Do tej pory mieliśmy okazję zobaczyć m.in trailer zaprezentowany podczas wrześniowego Playstation Showcase, ale poza tym szczegółów dotyczących jednego z najważniejszych tytułów Sony na najbliższe miesiące brak. 

Dotyczy to również samej premiery – złudne okazały się nadzieje na premierę w drugiej połowie 2021 roku, a opóźnienia innych produkcji Sony mogły zaniepokoić czekających i wydłużyć termin oczekiwania nawet do 2023 roku. Pojawiają się jednak doniesienia, że na tytuł nie trzeba będzie czekać tak długo. Jak poinformował profil PlayStation Game Size w oparciu o dane z bazy samego Playstation, możliwa data premiery “God of War: Ragnarok” to 30 września 2022 roku. 

Warto wspomnieć, że Sony, podobnie jak Microsoft nieustannie powiększa swój stan posiadania, jeśli chodzi o studia deweloperskie. Jednym z ostatnich nabytków firmy jest Valkyrie Entertainment, które od kilku miesięcy współpracuje z należącym do Sony i odpowiedzialnym właśnie za “God of War: Ragnarok” Santa Monica Studio. 

O inwestycjach Microsoftu czytaj też: Ile warte są gry, które Microsoft dodał w tym roku do Xbox Game Pass?