Ile warte są gry, które Microsoft dodał w tym roku do Xbox Game Pass?

Jak wiadomo, korzystający z subskrypcji płacą tylko ułamek tej kwoty – teraz poznaliśmy dokładne wyliczenia.

Xbox Game Pass to usługa, która bez dwóch zdań zmieniła gry wideo – jej zalety dla posiadaczy pecetów i konsol przybliżyliśmy w tym tygodniu w naszym przewodniku. Dzięki stosunkowo niewielkiej opłacie (w przypadku pakietu Ultimate – 54,99 zł miesięcznie) otrzymujemy dostęp do stale uzupełnianej biblioteki tytułów, a 18 milionów użytkowników, które dołączyło do Game Passa od startu usługi w 2017 roku skłoniło konkurencję do próby powtórzenia sukcesu Microsoftu. 

Serwis The Loadout postanowił z kolei policzyć, ile dokładnie zyskują subskrybenci, sprawdzając wartość dodanych w tym roku do bazy tytułów. Bazując na cenach z Microsoft Store ustalono, że wyniosła ona 6317 dolarów – czyli w przeliczeniu ponad 28 850 złotych. Najwięcej wartościowych tytułów dodano w marcu – to przede wszystkim gry wyprodukowane przez firmę Bethesda, kupioną przez Microsoft we wrześniu ubiegłego roku. Za ich tradycyjny zakup musielibyśmy zapłacić 964 dolary (prawie 4 tys. zł). 30 gier Bethesdy odpowiadało za prawie 10% tegorocznych premier w Game Passie. 

Tylko w ostatnich tygodniach, już po premierze bestsellerowego “Forza Horizon 5”, do oferty Xbox Game Pass dołączyły kolejne głośne tytuły, takie jak “Halo Infinity”. Obecnie Microsoft posiada 23 studia deweloperskie odpowiadające za produkcję gier na Xboksy, kupione na przestrzeni lat, i jak zapowiedział w październiku szef Xboksa Phil Spencer – najbardziej wartościowa firma świata daleka jest od powstrzymania się od kolejnych zakupów. W przyszłym roku podsumowanie uzupełnień biblioteki może okazać się więc jeszcze bardziej imponujące. 

Żródło: The Loadout, zdjęcie: Kamil S/ Unsplash