Wielkie zmiany u Samsunga! Koniec Exynosów?

Procesory Exynos do tej pory zajmowały bardzo ważne miejsce w portfolio Samsunga. Przez wiele lat zasilały najważniejsze smartfony i tablety koncernu plasujące się na różnych półkach cenowych. Jak się jednak okazuje, od kiedy w koreańskim koncernie zaszły zmiany na stanowisku CEO, polityka firmy jest sukcesywnie aktualizowana. Bardzo ważną decyzją może być… odejście od procesorów Exynos na rzecz nowego rozwiązania.

Exynosy będą miały następcę?

O tym, że Exynosa nikt nie chce nie musimy Was chyba przekonywać. Procesory Samsunga bowiem do tej pory bardzo słabo radziły sobie w rywalizacji ze Snapdragonami od Qualcomma. Dlatego też podjęto decyzję, że zarówno modele Galaxy Z Fold 4, Galaxy Z Flip 4 jak i nadchodzące flagowce z rodziny Galaxy S na rok 2023 pracować będą pod kontrolą procesorów od Amerykanów. Sprzęt ze średniej i niskiej półki ma wybiórczo korzystać z Exynosów.

Doniesienia wskazują natomiast na to, że przyszłość należy do nowego, nie określonego jeszcze szczegółowo układu, który ma być projektowany przez dział smartfonów koreańskiego giganta. Jednostka ma trafić na pokład urządzeń mobilnych – smartfonów i tabletów. Podobno Samsung chce obrać ścieżkę zapoczątkowaną przez takie koncerny, jak Apple czy Google.

Czytaj też: OPPO Find N2 Flip trafi do Europy!

Przeniesienie zadań związanych z projektowaniem zarówno urządzeń, jak i procesorów do jednego działu ma przełożyć się na lepsze wyważenie urządzeń mających pracować pod kontrolą układów nowej generacji, jak i na niesamowitą wydajność samych jednostek. Czy plan ten się powiedzie? Są na to spore szanse – trzymamy kciuki.

Grafika tytułowa: Samsung