Wielka awaria usług od Microsoft!

Każdy, nawet największy koncern branży tech musi od czasu do czasu zmierzyć się z niezależnymi od siebie problemami. Dziś od rana do sieci trafiają informacje o gigantycznej wręcz awarii usług od Microsoftu. Jeśli korzystacie z nich na co dzień, to musicie liczyć się z poważnymi utrudnieniami.

Koncern z Redmond mierzy się z problemami!

Od rana nie działa pakiet Outlook, Teams, Word i inne narzędzia Microsoft 365. Koncern z Redmond wie już o zaistniałej sytuacji i zidentyfikował wstępnie przyczynę problemów. Zapewnił też, że programiści i inżynierowie bardzo intensywnie pracują nad rozwiązaniem tego uciążliwego problemu.

Nie wiadomo jeszcze, jak długo potrwają utrudnienia. Podobne awarie zdarzają się w Microsofcie bardzo rzadko, więc wątpliwości nie ulega to, że sytuacja może być poważna. Biorąc pod uwagę fakt, że narzędzia amerykańskiego koncernu są szeroko wykorzystywane, praca wielu przedsiębiorstw może być dziś utrudniona.

Microsoft na pewno wyciągnie wnioski z dzisiejszej awarii i załata swoje rozwiązania i serwery w taki sposób, by uniknąć podobnych wpadek w przyszłości. Akurat koncern z Redmond bardzo poważnie podchodzi do takich kwestii, więc możemy się spodziewać faktycznej poprawy jakości w najbliższym czasie.

Czytaj też: Android 14 jeszcze bezpieczniejszy?

Dajcie koniecznie znać w komentarzach, czy i Wy napotkaliście problemy podczas prób skorzystania z usług amerykańskiego koncernu w dniu dzisiejszym. A może korzystacie z ciekawych alternatyw, jak Libre Office albo Google Workspace?

Grafika tytułowa: Microsoft