WhatsApp dla macOS już jest!

WhatsApp rozwijany przez koncern Meta to – obok Messengera – jeden z najpopularniejszych, multiplatformowych komunikatorów. Od dłuższego czasu mówiło się o tym, że amerykański gigant przygotowuje natywną aplikację WhatsAppa dla macOS. Dziś została ona w końcu oficjalnie udostępniona!

Co warto wiedzieć o WhatsApp dla macOS?

Nowy WhatsApp w wydaniu dla macOS (czyli komputerów od Apple) nie będzie się różnił znacząco od tego, co aplikacja ma nam do zaoferowania w przypadku pozostałych platform. Możemy się oczywiście spodziewać, że programiści Mety odpowiednio przygotowali ją pod względem wizualnym – by była spójna z oprogramowaniem z Cupertino. Poza tym pewne zmiany względem dotychczas serwowanego rozwiązania ukryte są „pod maską”.

Natywny WhatsApp dla macOS został zbudowany w oparciu o narzędzie Mac Catalyst przygotowane z myślą o deweloperach tworzących aplikacje dla komputerów od Apple. Oznacza to, że względem poprzednika rozwiązanie będzie o wiele bardziej responsywne oraz będzie ładowało się niemal błyskawicznie. Ponadto komunikator ma być bardzo intuicyjny w obsłudze – by z korzystaniem z niego poradzili sobie nawet totalni laicy.

Czytaj też: Wielka awaria usług od Microsoft!

Oficjalnie nowy WhatsApp dla macOS oznaczony jest jeszcze jako wersja testowa. Doniesienia wskazują jednak na to, że fani komputerów od Apple mogą już bez problemu z niego korzystać w przypadku swoich urządzeń. Dajcie koniecznie znać jak ta kwestia wygląda u Was!

Grafika tytułowa: Meta