Wielka akcja serwisowa Forda!

Ford to jeden z najważniejszych i największych koncernów motoryzacyjnych. W swojej ofercie ma multum naprawdę ciekawych modeli samochodów, a największe wrażenie robią kolosy oferowane za Oceanem. Jak się okazuje, nawet producent z tak potężnymi tradycjami może nie ustrzec się błędów. Właśnie trwa potężna akcja serwisowa. Z jakiego powodu?

Problem Forda z kamerami cofania

Jak się okazuje, wybrane modele spod znaku Forda i Lincolna (bardziej prestiżowej marki koncernu) borykają się z problemami z powodu wadliwego wyjścia wideo powiązanego z kamerami cofania. Owe złącze ma uszkadzać kamery wchodzące w skład zestawu obrazowania 360 stopni. Problem dotyczy rzekomo aż 462 000 pojazdów nie tylko na amerykańskim rynku, ale w ujęciu globalnym.

Wśród pojazdów wezwanych do serwisów dominują takie modele, jak najnowsze Ford Explorer i Lincoln Aviator oraz Lincoln Corsair z roczników od 2020 w górę. Na szczęście są to mało popularne na Starym Kontynencie modele, ale jeśli jesteście właścicielami któregoś z nich, to warto skontaktować się ze swoim lokalnym serwisem amerykańskiego koncernu, który sprawdzi dla nas, czy mamy się czym martwić.

Czytaj też: Zakaz przewozu promem aut elektrycznych i hybryd

Miejmy nadzieję, że Ford wyciągnie wnioski z zaistniałej sytuacji, by podobne wpadki nie przydarzyły się w przyszłości. Zestaw kamer 360 stopni to bardzo przydatne rozwiązanie – szczególnie w przypadku dużych SUV-ów, którymi ciężko manewruje się na zatłoczonych parkingach. Awaria takiego osprzętu może być więc szczególnie uciążliwa dla kierowców.

Grafika tytułowa: Nadine Shaabana / Unsplash