Widżety w Windows 11 wkrótce jeszcze bardziej użyteczne!

Windows 11 zaoferował nam wiele nowości w stosunku do poprzednika. Niektóre z funkcji „dziesiątki” zostały jednak udoskonalone. Mam tu na myśli chociażby widżety, które trafiły do świata Windowsa jakiś czas temu i od razu zostały ciepło przyjęte przez użytkowników. Do tej pory jednak możliwe było w wydzielonej sekcji umieszczanie wyłącznie elementów autorstwa Microsoftu. W najbliższej przyszłości ma to się jednak zmienić.

fot. własna

Nowe widżety dla Windows 11 wkrótce w Sklepie Microsoft!

Windows 11 to system, który cały czas jest intensywnie rozwijany przez koncern z Redmond. Oprogramowanie zadebiutowało na naszych komputerach w październiku, ale jeszcze mnóstwo jest w jego przypadku do zrobienia. Ostatnimi czasy sporo mówi się o planach rozwojowych związanych z oprogramowaniem i z tym, jakie funkcje mają do niego trafić jeszcze w tym roku. Wszakże wkrótce doczekamy się pierwszej, dużej aktualizacji dla „jedenastki”. Microsoft ma nam umożliwić m.in. korzystanie w systemie z widżetów zewnętrznych autorów.

Czytaj też: HTC VIVE i firma Emissive wspierają rekonstrukcję katedry Notre Dame!

Koncern z Redmond zachęca programistów do publikowania widżetów w Sklepie Microsoft. Odpowiednia informacja pojawiła się w panelu administracyjnym marketu z aplikacjami, dedykowanym developerom zajmującym się pisaniem aplikacji dla „okienek”. Microsoft zapewnia, że publikowanie widżetów w sklepie przełoży się na ich większą ekspozycję i zainteresowanie ze strony użytkowników. Dla osób korzystających z Windowsa to dobra wiadomość. Wkrótce nie będziemy już skazani na konieczność korzystania z rozwiązań wyłącznie koncernu z Redmond. Może już wkrótce pojawią się widżety od Spotify, Tidala, Netflixa itp.

Mam nadzieję, że Microsoft sprawnie wdroży pierwszą, dużą aktualizację dla Windows 11 i że wkrótce poznamy całą jej zawartość dzięki programowi testowemu Windows Insider. Gdy tylko pojawią się nowe wieści w tej kwestii – będziemy Was informować!

Grafika tytułowa: Microsoft