OnePlus 11 Pro z szalonym, nowatorskim aparatem?

Dopiero co mieliśmy do czynienia z premierą OnePlusa 10 Pro, a do sieci już trafiają pierwsze doniesienia związane z jego rzekomym następcą! Serwis LetsGoDigital opublikował właśnie informacje związane z niezwykle ciekawym patentem, jaki zgłosił koncern z Chin. Mowa o systemie kamer, które mogą obracać się o 180 stopni. Co warto wiedzieć na temat tego rozwiązania?

Źródło: LetsGoDigital

Nowatorska technologia na pokładzie kolejnego flagowca OnePlus?

Zaprezentowany na powyższym szkicu system wykorzystuje magnesy i wycięcie, aby obrócić główny aparat wokół własnej osi. Ta czynność może być wykonywana stopniowo, a także w sposób ciągły. W Waszych głowach rodzi się na pewno pytanie – do czego miałby być wykorzystywany taki mechanizm? Jak się okazuje, OnePlus opracował go z myślą o wykorzystaniu do wspomagania optycznej stabilizacji obrazu. W dokumentacji pojawia się też wzmianka o funkcji „tryb nagrywania wideo z obrotem”. Na razie jednak nie wiadomo na czym miałoby polegać jej działanie.

Czytaj też: Samsung zdążył! Seria Galaxy S22 w Europie jednak z Exynosem!

Doczekaliśmy czasów, w których topowe smartfony oferują nam bardzo zbliżone specyfikacje. Jeśli więc dany producent chce przyciągnąć uwagę fanów Androida, musi stawiać na nieszablonowe rozwiązania, których nie spotkamy u konkurencji. Być może właśnie po to, by zwrócić nasz wzrok na nadchodzące urządzenia, OnePlus już teraz patentuje niezwykłe rozwiązania. W przyszłości na pewno będzie chciał je wykorzystać w przypadku aparatów swoich flagowców, firmowanych logiem Hasselblad.

Dajcie koniecznie znać w komentarzach – co myślicie o takich niezwykłych patentach rejestrowanych przez producentów. Czy chcielibyście, by topowe smartfony przynosiły nam niezwykłe, nieszablonowe technologie ułatwiające nam na co dzień pracę z tymi urządzeniami?

Grafika tytułowa: LetsGoDigital