Ważna nowość zmierza na Instagrama

Instagram to jedna z najważniejszych usług w portfolio Meta. Codziennie miliony osób zaglądają do tego serwisu w poszukiwaniu ciekawych treści. Z tego też powodu programiści nieustannie rozwijają jego funkcjonalności serwując nam niejednokrotnie zupełnie zbędne rozwiązania. Czy podobnie będzie i tym razem?

W sumie – niepotrzebna – funkcja na Instagramie

Na Instagrama nad Wisłą trafią notatki, czyli charakterystyczne dymki z opisami, które już przez pewien czas były testowane za Oceanem. To krótkie informacje zawierające maksymalnie 60 znaków. Można w ich ramach publikować zarówno tekst, jak i emotikony. Owe notatki będą wyświetlane nad zdjęciem profilowym danego użytkownika powodując… zbędny bałagan na ekranach naszych smartfonów.

Meta rzekomo wstrzymywała się z udostępnieniem nowości w Europie i Japonii ze względu na konieczność przeanalizowania regulacji prawnych różnych państw. Możemy jednak zakładać, że gigant chciał przetestować nowość na pewnym obszarze by przekonać się, czy nie wzbudzi ona negatywnych emocji wśród użytkowników popularnego serwisu społecznościowego.

Czytaj też: Nothing Phone (2) jeszcze w tym roku?

Dajcie koniecznie znać co myślicie o najnowszej funkcji Instagrama. Czy Waszym zdaniem będzie przydatna? Czy zamierzacie z niej korzystać na co dzień? Sekcja komentarzy należy do Was!

Grafika tytułowa: Claudio Schwarz / Unsplash