Trwają testy ciekawego rozwiązania w Zdjęciach Google

Zdjęcia Google to zdecydowanie najlepsza aplikacja stworzona z myślą o katalogowaniu fotografii. Gigant z Mountain View zdaje sobie sprawę z popularności tego rozwiązania i regularnie wzbogaca je o nowe funkcje. Obecnie jedna z nich jest testowana. Czy będzie dla nas przydatna? Sprawdźmy!

Lepsze wyszukiwanie w Zdjęciach Google

Google testuje nową wyszukiwarkę w aplikacji Zdjęcia. Jej zadaniem jest analiza twarzy występujących na naszych zdjęciach i wyszukiwanie fotografii na których pojawiają się te same osoby. To bardzo praktyczne rozwiązanie – szczególnie gdy dysponujemy na naszych dyskach i w chmurze naprawdę pokaźną biblioteką zdjęć. Często zdarza się, że chcemy udostępnić je komuś, kto na nich występuje. Taka wyszukiwarka może okazać się pomocna podczas dobierania plików do udostępnienia.

Póki co rozwiązanie pojawia się na wybranych smartfonach w ramach beta testów. Google czeka na feedback ze strony testerów, aby móc upewnić się, że funkcja działa bezproblemowo. Jeśli na obecnym etapie nie zostaną wykryte żadne poważne problemy, to wystartuje wdrożenie na skalę globalną. W aplikacji Zdjęcia Google nowa wyszukiwarka zajmie miejsce pozycji Obiektyw.

Czytaj też: Ważna nowość w WhatsApp

Dajcie koniecznie znać w komentarzach, czy dane było Wam przetestować funkcję wyszukiwania po twarzach w Zdjęciach Google. Czy będzie to dla Was przydatne rozwiązanie na co dzień?

Grafika tytułowa: sdx15 / Shutterstock