Ważna nowość w aplikacji Netflix! Serwis stawia na wygodę?

Netflix to obecnie jeden z najważniejszych serwisów streamingowych na polskim rynku. Najbliższe miesiące – z racji na premierę HBO Max i Disney+ – mogą przynieść jednak zmianę układu sił na naszej scenie VOD. Dlatego właśnie ważnym jest, by Netflix utrzymał przy swojej usłudze jak najwięcej aktywnych użytkowników. Kluczem do tego jest nie tylko świetna oferta filmów i seriali, ale i świetna aplikacja. O tą ostatnią Netflix nie musi się martwić, ale mimo to właśnie ją usprawnia.

fot. Sayan Ghosh / Unsplash

Lista „Oglądaj dalej” doczekała się usprawnienia!

Jeśli korzystacie z aplikacji Netflixa to na pewno niejednokrotnie kontynuowaliście swoje seanse z filmami bądź serialami za pośrednictwem listy „Oglądaj dalej”. Na pewno też znajduje się na niej mnóstwo „śmieciowych” dla Was tytułów, które z różnych powodów porzuciliście. Być może film nie trafił w Wasze gusta lub serial okazał się po prostu nudny. Dzięki nowości od Netflixa w końcu uporządkujecie tą listę.

Od dzisiaj użytkownicy na całym świecie mogą jednym kliknięciem usuwać tytuły z rzędu „Oglądaj dalej” na wszystkich urządzeniach (w tym na telewizorach). Wystarczy kliknąć film, serial lub program na liście i wybrać opcję „Usuń z rzędu”. Jeśli zmienisz zdanie, możesz cofnąć usunięcie tytułu, klikając przycisk ze strzałką wstecz.

Nowa funkcja wprowadzona została zarówno w przeglądarce internetowej, na urządzeniach mobilnych, jak i na telewizorach. Możliwe, że u Was pojawi się dopiero za kilka dni, gdyż podobno rozwiązanie jest wdrażane falami. Dajcie znać w komentarzach, czy już możecie z niego korzystać!

Czytaj też: Netflix i Łódzka Szkoła Filmowa nawiązują współpracę!

Bardzo cieszy fakt, że Netflix dba o rozwój swojej aplikacji. Mimo, że jest ona dobrej jakości i nie zawodzi nas na praktycznie żadnym polu, to przydatne nowości są w nich mile widziane. W końcu chodzi o to, by oglądanie filmów i seriali było maksymalnie wygodne. Czekamy na kolejne usprawnienia!

Grafika tytułowa: freestocks / Unsplash