Smartfony OnePlus z nową nakładką! Czas na sprawniejsze aktualizacje?

OnePlus to jeden z najbardziej cenionych producentów smartfonów z Chin. Do tej pory wzbudzał swoimi produktami zaufanie użytkowników ze względu na fantastyczną jakość wykonania, przyzwoite ceny i niezłą nakładkę systemową. Pech chciał, że ta ostatnia stała się ostatnio dla koncernu największym problemem. W Europie bowiem nadal urządzenia koncernu oferowane są z Oxygen OS, a w Chinach z Color OS od OPPO. Przez to wydłużeniu ulegał czas udostępniania aktualizacji dla urządzeń giganta. Być może jednak wkrótce nastąpi przełom na skutek ważnego kompromisu!

H2OOS wspólną nakładką OnePlusa i OPPO?

Po to, by zapewnić płynniejsze aktualizacje dla swoich produktów, OnePlus chce stworzyć zupełnie nową nakładkę systemową, która będzie łączyła zalety zarówno Oxygen OS, jak i Color OS. Koncern opatentował właśnie dwie nazwy dla nowego oprogramowania – „H2OOS” i „H2OOS”. Jak wskazują najnowsze doniesienia, nowa nakładka miałaby być dystrybuowana na pierwsze urządzenia już z Androidem 12!

Póki co nie wiadomo, czy nowa, ujednolicona nakładka systemowa będzie instalowana wyłącznie na smartfonach OnePlus, czy też z czasem trafi także na urządzenia OPPO. Jest bardzo możliwe, że jeśli zostanie przyjęta bardzo ciepło przez użytkowników tych pierwszych, to w ramach usprawnienia procesu wdrażania kolejnych wersji oprogramowania trafi także globalnie na pokład smartfonów od OPPO.

Czytaj też: Globalna premiera realme 9 Pro i 9 Pro+ już 15 lutego!

Mam nadzieję, że nowa nakładka systemowa będzie działała płynnie i będzie bardzo przejrzysta w obsłudze. To bowiem najważniejsze cechy Oxygen OS, za które użytkownicy uwielbiają ów interfejs. Myślę, że pierwsze zrzuty z H2OOS i informacje o nowościach zaszytych w tym oprogramowaniu trafią do nas na przestrzeni kilkunastu dni.