Ważna nowość w Androidzie 13? Jeszcze więcej kontroli nad aplikacjami!

Najnowsza odsłona systemu od Google – Android 12 – nie trafił jeszcze na pokład wszystkich smartfonów, które powinny go otrzymać. Powiem więcej – wdrażanie aktualizacji w przypadku wielu producentów jest dopiero w powijakach. Jak się jednak okazuje, trafiają do nas już pierwsze wieści związane z Androidem 13. Niektórych użytkowników ucieszy

W Androidzie 13 dowolnie zmienisz język aplikacji!

Google nie zdradza jeszcze szczegółów związanych z Androidem 13. System bowiem znajduje się obecnie w bardzo wstępnej fazie projektowej. Do sieci trafiają jednak już pierwsze wieści związane z przyszłoroczną odsłoną „robota”. Jedna z jego ujawnionych funkcji może przypaść do gustu osobom posługującym się kilkoma językami.

Obecnie jeśli chcemy zmienić język w systemie Android, to musimy zmienić ustawienia całego urządzenia. Dotyczą one zarówno interfejsu systemowego, jak i wszystkich aplikacji zainstalowanych na naszym urządzeniu. To ulegnie zmianie w przypadku Androida 13. Najnowsze doniesienia wskazują na to, że przyszłoroczna odsłona systemu od Google przyniesie nam możliwość kontrolowania ustawień języka poszczególnych aplikacji.

Czytaj też: Motorola publikuje listę smartfonów z aktualizacją do Androida 12!

Nowa funkcja ma się nazywać Panlingual i dla wielu z nas będzie sporym udogodnieniem. Doskonale sprawdzi się w sytuacjach, w których na przykład korzystamy z aplikacji prywatnych, bądź służbowych wraz z naszymi zagranicznymi znajomymi bądź kontrahentami, ale nie chcemy zmieniać języka obsługi całego urządzenia na angielski. Jak Panlingual będzie sprawować się w codziennym użytkowaniu? Tego dowiemy się z pewnością wiosną, kiedy to udostępnione zostaną testowe kompilacje Androida 13.

A jakich nowości w Androidzie 13 Wy oczekujecie od koncernu Google?