Ważna nowość po cichu trafia do PlayStation 5!

PlayStation 5 to najnowsza konsola od Sony, która notuje jednak ogromne problemy z dostępnością na wielu rynkach całego świata. Istnieje jednak pewne grono szczęśliwców, którym udało się ów sprzęt zakupić. Z myślą o nich Sony wdraża właśnie bez większego rozgłosu ważną i wyczekiwaną funkcję dla konsoli.

Udostępnij wygodnie swoje zrzuty ekranów z gier!

Posiadacze PlayStation 5 mogą od teraz w wygodniejszy sposób udostępniać swoje ulubione zrzuty ekranu w wysokiej rozdzielczości. Możliwe jest to za pośrednictwem smartfonów wyposażonych w aplikację PlayStation. Aby jednak przesyłanie zrzutów było możliwe, trzeba skonfigurować funkcję zarówno w przypadku wybranego przez nas urządzenia mobilnego, jak i samej konsoli PlayStation 5.

Urządzenia muszą zostać sparowane i skonfigurowane w taki sposób by konsola wysyłała nasze zrzuty ekranu do chmury, a smartfon mógł pobierać je do pamięci wewnętrznej. Następnie będziemy mogli udostępniać je w Internecie, bądź też w mediach społecznościowych. Dzięki funkcjom udostępniania wbudowanym w systemy Android oraz iOS będzie to dziecinnie proste!

Czytaj też: Crysis 4 oficjalnie zapowiedziany! Czekaliśmy aż 10 lat!

Cieszy fakt, że Sony rozwija nadal swoją konsolę mimo kryzysu, w którym znalazł się koncern z Japonii. Pozostaje liczyć na to, że twórcy PlayStation szybko wprowadzą na rynek konkurencję dla Xbox Game Pass oraz znajdą receptę na problem z dostępnością komponentów niezbędnych do zwiększenia produkcji PlayStation 5.