Steam Deck coraz bliżej! Nadchodzi premiera!

Steam Deck to przenośna konsola od Valve, która pracuje pod kontrolą Steam OS i oferuje naprawdę niezłe podzespoły. Wszystko wskazuje na to, że po wielu tygodniach opóźnień urządzenie trafi wkrótce do pierwszych nabywców. Twórcy bowiem zapowiedzieli, że Steam Deck trafi do sprzedaży 25 lutego. Co warto wiedzieć na temat samej konsolki?

fot. Valve

Steam Deck to naprawdę mocne urządzenie!

Steam Deck to przenośna konsola o mocnych podzespołach. Valve postawiło bowiem na procesor przygotowany specjalnie na potrzeby konsolki przez AMD oraz na 16 GB pamięci RAM. Nie powinno więc zabraknąć nam wydajności podczas rozgrywki. Układ graficzny montowany na pokładzie konsolki od Valve to AMD Ryzen 7 3750H. Niejeden laptop nie powstydziłby się takich podzespołów!

Warto wspomnieć także, że konsola otrzyma dedykowaną stację dokującą, która pozwoli byśmy szybko zamienili urządzenie w pełnoprawnego peceta pracującego pod kontrolą Linuxa (bo przecież Steam OS jest jego dystrybucją). Mam nadzieję, że sprzęt będzie sprawował się wyśmienicie i że przez kulturę pracy oraz niezawodność zrekompensuje nam kilkumiesięczne opóźnienie premiery.

Przykro nam z tego powodu — zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy, aby pracować wokół problemów z globalnym łańcuchem dostaw. Komponenty nie docierają do naszych zakładów produkcyjnych na czas, abyśmy mogli dotrzymać naszych początkowych dat premiery.

Czytaj też: Windows 11 z ważnymi nowościami już w lutym!

Gracze czekający na prezentowaną, mobilną konsolę muszą uzbroić się jeszcze w odrobinę cierpliwości. Mam nadzieję, że Steam Deck będzie dostępny także w Polsce i że cena urządzenia nad Wisłą nie powali nas na kolana. Liczę też na to, że będziemy mogli ją dla Was przetestować!

Grafika tytułowa: Valve