Waze i Mapy Google łączą siły

Google poinformowało, że od jutra zespoły pracujące nad usługą Waze i produktami takimi jak Google Maps, połączą się, w celu konsolidacji procesów.

Firma należąca do Alphabet zintegruje Waze, które nabyła w 2013 roku za 1 miliard dolarów, z Google Geo, swoim portfolio produktów do mapowania świata rzeczywistego. Obejmują one: Mapy Google, Google Earth i Street View.

Dyrektor generalny Waze, Neha Parikh, opuści firmę po okresie przejściowym, poinformował rzecznik Google. Dodając, że podmiot dostarczający dane do nawigacji satelitarnej będzie nadal samodzielną aplikacją. Posiada w tej chwili około 151 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie na całym świecie.

„Wprowadzamy zespół Waze do portfolio produktów Geo do mapowania świata rzeczywistego. Zespoły skorzystają z dalszej zwiększonej współpracy technicznej” – powiedział rzecznik.

W piśmie z 12 lipca, dyrektor generalny Alphabet, Sundar Pichai, zapowiedział, że firma usprawni procesy i skonsoliduje inwestycje tam, gdzie się pokrywają.

W lutym 2021 roku były dyrektor generalny Waze, Noam Bardin, ubolewał, że ma trudności z rozwojem w Google i że Waze mógłby prawdopodobnie rozwijać się szybciej i znacznie wydajniej, gdyby pozostał niezależny.

Czytaj także: Nowe funkcje w Mapach Google