Apple stawia na bezpieczeństwo

Apple od lat przedstawia bezpieczeństwo naszych danych jako jeden ze swoich priorytetów podczas projektowania urządzeń oraz oprogramowania. To ukłon w stronę klientów, którzy za sprzęt z Cupertino płacą niemałe pieniądze. Właśnie dowiedzieliśmy się, jakie usprawnienia w omawianej kwestii trafią wkrótce na pokład iPhone’ów.

iPhone będzie bezpieczniejszy

Apple wprowadza do rozmaitych funkcji nowości mające uczynić użytkowanie iPhone’ów jeszcze bezpieczniejszym. Poprawki trafią m.in. do iMessage, które zaoferuje możliwość weryfikacji klucza rozmówcy. Ma to pomóc w sytuacjach, w których pojawią się wątpliwości – czy ktoś się pod niego nie podszywa. Poza tym Apple umożliwi korzystanie ze sprzętowych kluczy bezpieczeństwa innych firm – na przykład do ochrony naszych kont lub profili w mediach społecznościowych.

Koncern z Cupertino postanowił też poprawić zabezpieczenia w iCloud. Jest to jedna z najpopularniejszych chmur danych, która konkuruje z takimi rozwiązaniami, jak Dysk Google, OneDrive czy Dropbox. Apple chce byśmy mieli pewność obcowania z najbezpieczniejszym rozwiązaniem w swojej klasie. Większość z nas przechowuje w chmurze zdjęcia, materiały wideo czy ważne dokumenty. Chcemy chronić je przed nieautoryzowanym dostępem, więc wszelkie poprawki bezpieczeństwa są tu na wagę złota.

Czytaj też: TOP 5 – tablety dla profesjonalistów – grudzień 2022

Wymienione zmiany i usprawnienia mają być wprowadzone już w 2023 roku – zapewne w ramach jednej z kolejnych, cząstkowych aktualizacji iOS. Miejmy nadzieję, że faktycznie przełożą się one na poprawione bezpieczeństwo użytkowania apple’owskich urządzeń.