Walmart dostarcza dronami i pojazdami autonomicznymi

Amerykańska sieć supermarketów ogłosiła właśnie, że rozszerza swoją usługę – dostawę dronem w ciągu jednego dnia do sześciu stanów, docierając do ponad 4 milionów osób.

Walmart przez ostatni rok mocno pracował, razem z firmą DroneUp  nad nowym systemem dostarczania towarów dronami poza wybrane miasta.

Nowa usługa zafunkcjonuje w wyznaczonych dzielnicach stanów: Arizona, Arkansas, Floryda, Teksas, Utah i Wirginia. Zamówienie złożone pomiędzy godzinami 8:00 a 20:00 zostanie zrealizowane w ciągu maksymalnie dwóch godzin za opłatą 4 dolarów. Zamawiać można wszystkie dostępne w ofercie produkty, nie przekraczające określonych parametrów i wagi.

Źródło: Walmart

Sporych rozmiarów dron opuszcza paczkę w pobliżu domu na kablu, samemu pozostając na bezpiecznej wysokości.

Usługa dostawy dronem Walmart w ciągu 30 minut do dwóch godzin jest dostępna tylko w kilku miastach w sześciu stanach. Komunikat prasowy Walmart sugeruje, że do końca roku rozszerzy się ona na obsługę kolejnych 34 różnych lokalizacji. Tym samym docierając do 4 milionów klientów.

Nie jest to jedyna próba sieci Walmart, aby dostarczyć szybciej zakupy. Pod koniec zeszłego roku firma poinformowała o usłudze dostawy za pomocą pojazdów autonomicznych. Planuje używać pojazdów Forda wyposażonych w najnowszą i najlepszą platformę samojezdną Argo AI w celu uruchomienia nowej usługi autonomicznej dostawy w wybranych miastach.

Głównym celem jest dostarczanie tak zwanych „dostaw na ostatnim odcinku” do pobliskich klientów.

Czytaj także: Drony – bezzałogowa przyszłość