W USA drony dostarczają przesyłki

Amazon Prime Air zaczął dostarczać zamówienia dronami w amerykańskich miastach Lockeford w Kalifornii i College Station w Teksasie.

W sierpniu zeszłego roku gigant handlu detalicznego otrzymał zgodę Federalnej Administracji Lotnictwa na używanie dronów do dostarczania paczek. Maksymalna ładowność Prime Air wynosi 2,3 kg, co według Amazona stanowi 85 procent jego przesyłek.

Mieszkańcy obu miejscowości mogą zapisać się do usługi, a Amazon potwierdzi wówczas, że firma może bezpiecznie dostarczyć przesyłkę pod wskazany adres. Po złożeniu zamówienia klient otrzymuje szacowany czas dostawy i informacje o śledzeniu.

„Dron poleci do wyznaczonego miejsca dostawy, zejdzie na podwórko klienta i zawiśnie na bezpiecznej wysokości” – informuje Amazon. „Następnie bezpiecznie zwolni przesyłkę i wzniesie się z powrotem”.

„Naszym celem jest bezpieczne wprowadzenie naszych dronów w przestworza. Zaczynamy w tych społecznościach i z czasem będziemy stopniowo rozszerzać dostawy do większej liczby klientów” – powiedziała Natalie Banke, rzeczniczka Amazon Air.

Amazon używa sześciokątnego drona dostawczego MK27-2 z sześcioma śmigłami, które zostały zaprojektowane w celu zminimalizowania fal dźwiękowych o wysokiej częstotliwości.

W tej chwili firma koncentruje się przede wszystkim na bezpiecznym transporcie. Drony latają autonomicznie, wykorzystując algorytmy do unikania przeszkód, takich jak linie energetyczne i kominy.

Czytaj także: Inteligentne mikrodrony wyruszają na wojnę