W przyszłym roku Google udostępni androidowe gry na komputerach z Windowsem

Gry w Google Play w wersji desktopowej zostały zapowiedziane podczas wczorajszej gali The Game Awards. Co na razie wiemy o usłudze? 

Gry w Google Play to aplikacja mobilna, którą dobrze znają użytkownicy Androida, w której znajdziemy sklep z grami, wersje demonstracyjne, dzięki założonemu w usłudze profilowi możemy też zarządzać różnymi usługami subskrypcyjnymi. Wg Google miesięcznie korzysta z niej 2,5 miliarda użytkowników – przede wszystkim na smartfonach i tabletach, ale także na sprzęcie wykorzystującym Chrome OS, gdzie liczba użytkowników w ostatnich latach rosła średnio trzykrotnie w skali roku. 

Czytaj też: Strona Google Play Store zostanie ulepszona. Trwają testy

Jak zapowiedziano podczas wczorajszej gali The Game Awards, od już wkrótce na podniesienie tej imponującej liczby będą mogli pracować także użytkownicy komputerów stacjonarnych. Aplikacja dla Windowsa będzie zawierać zarówno tytuły emulowane z katalogu dla Androida, ale także gry stworzone natywnie na laptopy i PC. 

Rzecznik Google, Alex Garcia-Kummert, w rozmowie z The Verge poinformował, że firma pracuje nad aplikacją na własną rękę, bez wsparcia Microsoftu, z kolei Greg Hartrell, dyrektor produktu gier na Androida i Google Play, dodał, że aplikacja będzie dedykowana na Windowsa 10 i nowsze, a gry będa działać bezpośrednio na komputerach – bez opcji streamingu. Więcej szczegółów ma pojawić się wkrótce, wiadomo jednak, że premiera ma odbyć się już w przyszłym roku. 

Żródło: The Verge, zdjęcie: Paweł Czerwinski/ Unsplash