Strona Google Play Store zostanie ulepszona. Trwają testy

Dziś desktopowa wersja sklepu woła o pomstę do nieba. Zmiany, nad którymi pracuje Google, pomogą wprowadzić sklep w świat współczesnych standardów web designu.

Jeśli korzystacie ze sklepu Google Play głównie na urządzeniach mobilnych, mogliście przegapić archaiczny wygląd strony internetowej serwisu. Na desktopach wita nas olbrzymi sidebar, który wg krytyków świetnie sprawdziłby się w czasach Android Lollipop, ale  podobnie jak reszta strony znacznie odbiega od dzisiejszych standardów deweloperskich. To ma się jednak zmienić wkrótce – jak poinformował serwis Android Police, nowa wersja, spójna wizualnie z aplikacją mobilną, została udostępniona pierwszym użytkownikom z Korei Południowej i Tajwanu.

Czytaj też: Ujawniono datę premiery Androida 12L na tablety i składane smartfony

W nowej wersji zniknąć ma szare tło oraz pasek boczny, zastąpiony przejrzystą biblioteką z czterema głównymi kategoriami – grami, aplikacjami, filmami i książkami. Całość zostanie też przystosowana pod względem wizualnym do innych usług Google. Pojawić ma się filtrowanie aplikacji pod względem typów obsługujących je urządzeń, ikony poszczególnych aplikacji zostaną powiększone, a widgety z grami zostaną uzupełnione o autoodtwarzanie trailerów. Poniżej, na zdjęciach udostępnionych przez AP, możecie zobaczyć jak to wygląda w praktyce.

Android Police