W kwietniu poznamy szczegóły mobilnej wersji Rainbow Six Siege

Zazwyczaj dobrze zorientowany dziennikarz Tom Henderson podzielił się informacją, którą zamieścił na portalu Exputer. 6 kwietnia Ubisoft zaprezentuje mobilną wersję Rainbow Six Siege.

Tom Clancy’s Rainbow Six Siege Mobile to produkcja studia Ubisoft Halifax, we współpracy z należącym do koncernu Tencent deweloperem WeGames.

Rainbow Six Siege odniosło ogromny sukces od czasu premiery w 2015 roku. Według informacji wydawcy do grudnia 2020 ponad 70 milionów graczy zarejestrowało się w grze na wszystkich platformach. Tencent będzie nadal ściśle współpracował z Ubisoftem w nadchodzących latach, aby wprowadzić więcej swoich gier na rynek mobilny. Zarówno nowy Assassin’s Creed, jak i The Division również są opracowywane na urządzenia mobilne.

Źródło, które twierdzi, że widziało grę, mówi o ambitnym projekcie, który uszczęśliwi fanów.  

Plotki o tytule mobilnym Rainbow Six Siege zaczęły krążyć w zeszłym roku po tym, jak wydawca wysłał ankietę testową skierowaną do graczy mobilnych na temat znajomości Rainbow Six Siege. Ponadto wzmianki o wydaniu pojawiły się podczas prezentacji wyników kwartalnych i wiadomości dla inwestorów Tencent . Znalazł się tam termin „Projekty z Ubisoftem” pod osią czasu 2023, sugerując, że gra może pojawić się w przyszłym roku.

Wszystkie te wskazówki, choć subtelne, doprowadziły graczy do spekulacji na temat wydania hitowego tytułu na platformy mobilne przez Ubisoft.

Czytaj także: Duży turniej League of Legends tuż, tuż