Gmail ogranicza powiadomienia!

Gmail to jedna z najpopularniejszych usług pocztowych na rynku. Koncern Google tak starannie ją dopracował, że uwielbiamy korzystać z niej na co dzień. Amerykanie jednak nie ustają w staraniach, by Gmail był usługą jak najbardziej wygodną w obsłudze i jednocześnie poprawiającą naszą produktywność. Z tego właśnie powodu forsowana jest ciekawa nowość, dzięki której nie będą nas rozpraszały nadmiarowe powiadomienia!

Gmail otrzymuje bardzo przydatną nowość!

Po tym, jak przed chwilą zalogowałem się w przeglądarce do mojego Gmaila, przywitał mnie powyższy komunikat. Google najwyraźniej chce ograniczyć ilość powiadomień spamujących nas na naszych smartfonach. Jeśli zdarza się Wam w ciągu dnia korzystać z usługi pocztowej z Mountain View w oknie przeglądarki, to warto kliknąć „Dalej” i zgodzić się na zastosowanie w przypadku naszego konta tego sugerowanego rozwiązania.

W takiej sytuacji, po zalogowaniu się do Gmaila w przeglądarce, nasz smartfon będzie otrzymywał informację o takim działaniu z naszej strony. Wskutek tego, w czasie, w którym pozostaniemy on-line na naszym pececie lub laptopie, nie będziemy otrzymywać zdublowanych powiadomień o nadchodzących wiadomościach e-mail na ekranie naszego smartfona. Dzięki temu nie będziemy rozpraszani przez nasze urządzenie mobilne i w ten sposób zwiększy się nasza produktywność.

Czytaj też: Spotify z nowym trybem samochodowym!

Jeśli jeszcze nie wyświetlił Wam się powyższy komunikat po zalogowaniu do Gmaila, to z pewnością stosowna informacja zostanie Wam przedstawiona już na dniach. Google znane jest z tego, że swoje nowości wdraża stopniowo u kolejnych użytkowników. Wszystko po to, by uniknąć różnych wpadek na większą skalę. Ja z nowości jestem bardzo zadowolony. Mam nadzieję, że trafi także w Wasze gusta.

Grafika tytułowa: Solen Feyissa / Unsplash