Vivo X90 – premiera już za kilka dni!

Vivo X90 to nadchodzący wielkimi krokami flagowiec od Chińskiego koncernu. Już teraz wiemy, że ów sprzęt ma ponadprzeciętne możliwości fotograficzne oraz absolutnie topową specyfikację. Zagłębmy się więc nieco w szczegóły. Czy będziemy mieć do czynienia z bezkompromisowym smartfonem?

fot. vivo

Fotograficzny kombajn z najwyższej półki?

Smartfon Vivo X90 ma zaoferować układ MediaTek Dimensity 9200. Urządzenie dostępne będzie w konfiguracjach 8/12 GB RAM i 128/256 GB pamięci. Odmiana z 12 GB RAM dodatkowo sprzedawana będzie z 512 GB pamięci na dane. Smartfon otrzymać ma ekran OLED oraz baterię o pojemności 4700 mAh, którą naładujemy z maksymalną mocą 80 W. To jednak nie jedyny wariant smartfona, jaki trafi na rynek.

Docelowo do sprzedaży ma trafić również Vivo X90 Pro (również z MediaTekiem) oraz najmocniejszy model – Vivo X90 Pro+, który natomiast ma pracować w oparciu o arcymocnego Snapdragona 8 Gen 2. Dwa słabsze modele zaoferują nam po trzy obiektywy na pleckach – główny, ultraszerokokątny i tele. Najmocniejszy wariant to już jednak cztery aparaty – w tym dwa teleobiektywy. Szczegółowe specyfikacje, jak i same urządzenia poznamy 22 listopada.

Czytaj też: Tablet od OnePlusa coraz bliżej!

Vivo X90 z pewnością trafi do sprzedaży w Polsce. Jestem ciekaw, ile zażyczy sobie za niego producent. Z pewnością nie będzie to niska kwota. Gdy tylko pojawi się możliwość przetestowania tego flagowca – sprawdzimy go dla Was!

Grafika tytułowa: vivo