Tablet od OnePlusa coraz bliżej!

OnePlus to jeden z ważniejszych producentów smartfonów na arenie międzynarodowej. Jeszcze kilka lat w swojej ofercie posiadał wyłącznie smartfony z wyższej półki. Z czasem dołączyły do nich tańsze modele oraz smartwatche. Najnowsze doniesienia wskazują na to, że Chińczycy wprowadzą na rynek pierwszy tablet. Co wiemy o nim już teraz?

Wraca moda na tablety?

Tablet OnePlusa ma być solidnym urządzeniem ze średniej półki cenowej. Całkiem możliwe, że OnePlus Pad będzie urządzeniem bardzo zbliżonym pod względem specyfikacji do któregoś z analogicznych urządzeń od OPPO. Obydwa koncerny oraz realme dość ściśle ze sobą współpracują ze względu na przynależność do supergrupy BBK Electronics. Na tą chwilę specyfikacja nadchodzącej nowości nie jest znana. Powinniśmy jednak poznać ją, jak i wzornictwo urządzenia lada moment. Premiery tabletu spodziewamy się bowiem już na początku 2023 roku.

Moda na tablety – swego czasu nieco już zapomniane – wybuchła na nowo, gdy światem zatrzęsła pandemia koronawirusa. Bardzo często musieliśmy się wtedy skupić na pracy w trybie home office. Nasze pociechy natomiast bardzo długo uczyły się zdalnie. Zapotrzebowanie na urządzenia mobilne lawinowo więc wzrosło. Producenci elektroniki zwęszyli w tej sytuacji interes i na rynku od pewnego czasu co rusz debiutują nowe tablety. Każdy z chcących liczyć się na rynku producentów chce mieć takie urządzenia w swojej ofercie. Rynek tabletów kwitnie.

Czytaj też: Wybieramy smartfon do 2000 złotych – listopad 2022

Jestem ciekaw czy OnePlus Pad będzie równie niesamowitym urządzeniem, jak pozostałe produkty znanego koncernu. Jeśli ów tablet trafi na polski rynek – na pewno będziemy go dla Was testować. Mam nadzieję, że nie będzie to typowy klon urządzeń od OPPO czy realme.

Grafika tytułowa: Tyler Franta / Unsplash