VAG idzie w elektromobilność! Nowe fabryki w drodze!

Volkswagen udowadnia nam na każdym kroku, że chce być jednym z liderów rynku samochodów elektrycznych. Koncern regularnie prezentuje nam kolejne modele z linii ID oraz czyni inwestycje mające na celu popularyzację pojazdów z silnikami elektrycznymi. Już wkrótce VAG wyda niemałe pieniądze na budowę nowych fabryk! Co warto wiedzieć na ten temat?

Na stole miliardy euro!

Do 2030 roku grupa VAG zamierza wybudować aż sześć nowych fabryk ogniw elektrycznych dla samochodów. Łączna suma pieniędzy, jakie mają zostać wydane na wspomniane inwestycje to aż 20 miliardów euro! Nowe miejsca pracy powstaną w ramach nowopowstałej spółki – PowerCo. Miejsca w których wkrótce rozpocznie się budowa to – między innymi – Salzgitter i Walencja. Pozostałych miejscówek jeszcze nie ujawniono.

Fabryki będą dysponowały ogromną mocą przerobową. Rokrocznie mają produkować akumulatory do aż 3 milionów samochodów elektrycznych. Jest to konieczne z tego względu, że od 2035 roku w Europie – poza pewnymi wyjątkami – sprzedawane będą nowe samochody wyłącznie o napędzie elektrycznym. Wielkie koncerny natomiast elektryfikację swoich gam modelowych zaczynają już dziś.

Czytaj też: Ataki na autonomiczne auta przybierają na sile

Muszą być bowiem odpowiednio przygotowani na elektryczną rewolucję. Możemy się spodziewać, że „elektryki” zdominują europejskie drogi na długo przed 2035 rokiem. A czy Wy zamierzacie przesiąść się do samochodu napędzanego prądem?

Grafika tytułowa: David von Diemar / Unsplash