Usprawnione wyszukiwanie w Google Chrome

Google Chrome to zdecydowanie najpopularniejsza przeglądarka internetowa na rynku. Koncern z Mountain View przygotował rozwiązanie tak wszechstronne, że większość z nas nie wyobraża sobie korzystania z Internetu za pośrednictwem innego narzędzia. Gigant nieustannie rozwija swój produkt i tym razem zaserwuje nam rozwiązanie, które może być niezwykle przydatne.

Lepszy pasek wyszukiwarki – sztosik

Pasek wyszukiwarki od dawna służył nam do wpisywania kompletnych adresów stron internetowych oraz do wyszukiwania haseł w wyszukiwarce Google. Teraz jednak zyskał nową funkcję. Osoby korzystające na co dzień z przeglądarki Google Chrome mogą teraz bezpośrednio w pasku zadań przeszukiwać karty, zakładki i historię przeglądarki. To bardzo praktyczna nowość.

Osoby korzystające z polskiej wersji przeglądarki w celu skorzystania z nowego typu wyszukiwania muszą zastosować w pasku wyszukiwania następujące frazy: @karty, @zakładki, @historia. Dzięki nim możemy – na przykład – bezproblemowo przełączać się na wybraną kartę przeglądarki, jeśli pracujemy z kilkudziesięcioma kartami – co zdarza się na pewno wielu z nas dość często.

Czytaj też: Huawei MatePad Paper z nową funkcją!

Nowe rozwiązanie jest już dostępne zarówno dla przeglądarki Chrome, jak i dla Chromebooków. Muszę przyznać, że miałem już okazję je sprawdzić i sprawuje się fenomenalnie. Oby więcej takich nowości w przyszłości, Google!

Grafika tytułowa: Nathana Rebouças / Unsplash