Ujawniono datę premiery Androida 12L na tablety i składane smartfony

Przed premierą odbędą się jeszcze trzy fazy testów, ale na udostępnienie pełnej wersji systemu nie będziemy musieli czekać zbyt długo.

Ostatnią wersją Androida przeznaczoną na urządzenia z większym ekranem, czyli przede wszystkim na tablety, zaprezentowano w lutym 2011 roku. W ciągu minionej dekady w świecie technologii zmieniło się niemal wszystko, pojawiły się Chromebooki i rozkładane smartfony, dla których podobnie jak w przypadku tabletów zwykły Android był zaledwie namiastką dedykowanego systemu. 

Czytaj też: Android 12L: co oferuje system dla tabletów i składanych smartfonów?

Ten stan rzeczy ma zmienić Android 12L, który niedawno został udostępniony we wstępnej wersji deweloperskiej. W tym tygodniu poznaliśmy terminy, w jakich użytkownicy mogą spodziewać się uruchomienia kolejnych, szeroko dostępnych beta wersji. Wg bloga Esper dla urządzeń z rodziny Pixel i niektórych dużych producentów, takich jak Lenovo, wystartują one w grudniu, a na styczeń i luty zaplanowano dwie kolejne fazy testów. Ostateczna wersja Androida 12L ma zostać udostępniona przed końcem pierwszego kwartału przyszłego roku.