Tryb Relumino w telewizorach Samsung na 2023 rok!

Tryb Relumino pozwoli dopasować parametry obrazu tak, aby osoby z wadami wzroku mogły cieszyć się filmami pełnymi barw i kontrastów na telewizorze. Funkcja będzie dostępna w wybranych telewizorach z 2023 roku od modelu Q80C wzwyż, czyli głównie w modelach QLED, Neo QLED 4K oraz OLED i Neo QLED Excellence Line 8K.

Samsung na pomoc osobom z wadami wzroku!

Relumino to pierwsza tego typu technologia, która pozwala osobom słabowidzącym cieszyć się ulubionymi programami telewizyjnymi, filmami i grami bez konieczności posiadania dodatkowego sprzętu.

Do optymalizacji parametrów obrazu Relumino wykorzystuje opracowaną przez firmę Samsung sztuczną inteligencję. Dzięki niej możliwe jest dynamiczne obrysowywanie krawędzi elementów na ekranie i przywracanie równowagi kolorów, co wpływa na lepsze widzenie ludzi, obiektów i tekstu.

Relumino to nie jest jedyne ułatwienie dla osób z wadami wzroku. Kilka lat temu firma Samsung pokazała także aplikację dla osób z zaburzeniami widzenia barw. Dzięki aplikacji SeeColors na telewizory Samsung, użytkownicy mogą rozpoznać typ oraz stopień swoich zaburzeń widzenia barw i na tej podstawie dostosować ustawienia ekranu.

Czytaj też: Samsung Galaxy Watch 4 z przydatną funkcją!

Dajcie koniecznie znać, czy Waszym zdaniem nowość od Samsunga to potrzebna funkcja. Moim zdaniem – tak. Koncern tego kalibru powinien dbać o potrzeby wszystkich klientów, także tych borykających się z problemami zdrowotnymi.

Grafika tytułowa: Samsung