Totalna porażka Apple? iPhone SE 3 zalega w magazynach!

Apple całkiem niedawno uraczyło nas premierą nowej generacji swojego najtańszego smartfona. Mam oczywiście na myśli iPhone SE 3. Już od momentu pojawienia się w sieci pierwszych zapowiedzi tej nowości budziła ona mieszane uczucia u fanów. Apple bowiem nie zdecydowało się na drastyczne zmiany zarówno wizualne jak i pod obudową, tylko na delikatne odświeżenie urządzenia. Czy to jest właśnie powód fatalnych wyników sprzedaży?

fot. Daniel Romero / Unsplash

iPhone SE 3 nie wzbudza zainteresowania? To wina Apple!

Nie da się ukryć, że iPhone SE 3 – mimo przystępnej jak na smartfona Apple ceny – nie jest zbyt atrakcyjną propozycją dla użytkowników modelu poprzedniej generacji. Koncern z Cupertino zauważył to już na przełomie marca i kwietnia – kiedy to zdecydowano o ograniczeniu produkcji niskobudżetowego iPhone’a. Dziś jednak Apple ma dużo poważniejszy problem – nie sprzedają się nawet te egzemplarze urządzenia, które leżą w magazynach i na półkach sklepowych.

Trudno nie uznać, że to wyłączna wina Apple. Smartfon iPhone SE 3 oferuje nam za mało nowości względem poprzednika. W 2022 roku obudowa rodem z iPhone 6 nie robi już na nikim wrażenia. Jest po prostu nudna. Bryła zdecydowanie potrzebuje odświeżenia. Producent mógłby zdecydować się chociażby na zastosowanie większej matrycy z notchem zamiast archaicznego frontu urządzenia – jak w iPhone Xr. Ponadto, konkurencja – czyli smartfony z Androidem z tej półki cenowej – oferują nam dodatkowe, pomocnicze obiektywy aparatu. Apple natomiast najwyraźniej uznało, że ich nie potrzebujemy. I to kolejny błąd.

Czytaj też: Nadchodzi OnePlus Ace!

Fani Apple mają dość odgrzewanych kotletów. Jeśli koncern chce zarabiać dalej na modelu iPhone SE, to musi w jego przypadku postawić na bardziej rewolucyjne zmiany. Wbrew pozorom, osoby poszukujące smartfona w cenie około 2000 złotych mają względem takich urządzeń dość spore wymagania. Nowy procesor czy obecność modemu 5G to nie są usprawnienia, które skłonią ich do wydania swoich pieniędzy na nowego iPhone’a.

Grafika tytułowa: AB / Unsplash