To już oficjalne! Play jest właścicielem UPC Polska!

Zapowiadana od dłuższego czasu transakcja stała się faktem! Od 1 kwietnia 2022 roku Play jest właścicielem UPC Polska! Cała operacja opiewa na potężną kwotę 7 miliardów złotych. Jest to początek nowego układu sił na polskim rynku telekomunikacyjnym. Play i UPC Polska połączą swoje usługi mobilne, stacjonarne i telewizyjne po to, by świadczyć kompleksowe usługi swoim klientom i przenieść ich jakość na zupełnie nowy poziom.

fot. PLAY

UPC Polska od dziś z nowym właścicielem!

Play to jeden z najważniejszych dostawców usług telekomunikacyjnych w Polsce. Do tej pory jego oferta kulała w kwestii dostępu do szerokopasmowego Internetu. Po przejęciu UPC ma się to zmienić. UPC Polska to baza ponad 1,5 mln abonentów korzystających z szybkiego Internetu – głównie światłowodowego. Ponadto operator oferuje dostęp do telewizji w wysokiej rozdzielczości. Oferta Play ulegnie więc potężnemu wzmocnieniu.

Jean Marc Harion – Prezes Zarządu Play – komentuje nową rzeczywistość wokół Play i UPC Polska w następujący sposób:

Łączymy dziś największą i najnowocześniejszą sieć mobilną z najszybszym internetem światłowodowym oraz najbogatszą ofertą telewizji i rozrywki. Razem, dzięki utalentowanym i fantastycznym zespołom Play i UPC, zdefiniujemy na nowo konwergencję z korzyścią dla klienta.

Czytaj też: Targi E3 2022 odwołane!

Czy dla klientów UPC coś się zmieni? Okazuje się, że nie. Dotychczasowe umowy zawarte z klientami pozostają w mocy i nie będzie trzeba kontaktować się z operatorem w sprawie dokonywania w nich jakichkolwiek zmian. Mam nadzieję, że przejęcie wpłynie bardzo pozytywnie na ofertę obydwu podmiotów i że również my na nim skorzystamy.

Grafika tytułowa: UPC