Tesla Semi z kolejnym osiągnięciem!

Tesla Semi to projekt nowoczesnej ciężarówki przygotowany przez przedsiębiorstwo należące do Elona Muska. Pojazd zaprezentowano pięć lat temu. Od tego czasu trwają prace inżynierów nad maksymalnym jego dopracowaniem w taki sposób, by mogła w jak najbardziej wydajny sposób służyć we flotach różnych przedsiębiorstw. Pod koniec listopada, o krok od wyczekiwanej premiery pojazdu w oficjalnej ofercie Tesli, poczyniony został kolejny krok milowy!

Kolejne testy drogowe ciężarówki Tesla

Elon Musk poinformował na Twitterze, że ciężarówka Semi pokonała bezproblemowo trasę o długości 800 kilometrów z pełnym załadunkiem o masie 36,29 ton. To spore osiągnięcie zespołu Tesli. Efektywny zasięg samochodów elektrycznych to obecnie jeden z największych ich mankamentów. Według zapewnień konstruktorów Tesla Semitruck ma zapewnić właśnie maksymalnie 800 km zasięgu.

Po przejechaniu takiego dystansu ciężarówkę będzie można bardzo sprawnie naładować podczas pauzy. Mają w tym pomóc ładowarki Megacharger, które umożliwią uzyskanie kolejnych 650 kilometrów zasięgu w zaledwie pół godziny. Rewolucja w transporcie? Całkiem możliwe. Konieczne będzie jednak wcześniejsze przygotowanie odpowiedniej infrastruktury dla ciężarówek Tesli.

Czytaj też: Będzie wojna między Apple i Twitterem?

Oficjalna premiera ciężarówki Tesla Semi planowana jest na 1 grudnia tego roku. Wtedy właśnie pojazd powinien trafić do sprzedaży. Z pewnością będzie wielu chętnych na jego zakup. Zainteresowanie wyraziły już takie korporacje, jak Walmart i Pepsi Co. Być może za jakiś czas Tesla Semi pojawi się także na polskich drogach.

Grafika tytułowa: Tesla