Tencent inwestuje w autonomiczne auta

Tencent — gigant branży gier, mediów społecznościowych i przetwarzania danych w chmurze — podpisał umowę o współpracy z Nio, chińskim producentem pojazdów elektrycznych.

Nio jest jednym z największych konkurentów Tesli w Chinach.

Partnerstwo mogłoby pozwolić Tencentowi na czynne inwestycje w rynek tzw. nowej energii, jednocześnie dając Nio wsparcie technologiczne jednej z największych chińskich firm. Tencent jest już głównym inwestorem w Nio, który stara się wyróżnić na tle morza start-upów samochodów elektrycznych.

Nio i Tencent zapowiadają, że będą pracować razem nad precyzyjnymi systemami mapowania dla kierowców. Nio będzie również wykorzystywać infrastrukturę przetwarzania w chmurze Tencent do przechowywania danych i szkolenia w zakresie autonomicznej jazdy. Samochody bez kierowcy wymagają przetwarzania ogromnych ilości danych w czasie rzeczywistym w celu szkolenia algorytmów.

Wejście w nowe obszary biznesowe jest szansą dla Tencent po problemach w podstawowej działalności w obszarze gier, spowodowanych zaostrzeniem krajowych przepisów.

Obie firmy podpisały umowę o współpracy strategicznej 28 listopada w Shenzhen w prowincji Guangdong, gdzie ma siedzibę Tencent – podaje komunikat prasowy.

Czytaj także: Tencent także tworzy metawersum