Ten procesor trafi na pokład Huawei P70!

Koncern Huawei, mimo amerykańskiego bana zakazującego m.in. korzystania z oficjalnych dystrybucji Androida zapewniających dostęp do Sklepu Play, nadal zamierza oczarowywać nas możliwościami swoich topowych smartfonów. Wielkimi krokami zbliżamy się do premiery flagowca Huawei P70, a dziś dowiedzieliśmy się, jaki procesor będzie zarządzał pracą tego urządzenia.

Mocny, autorski układ od chińskiego giganta!

Sercem topowego modelu Huawei będzie układ HiSilicon Kirin 9010 zapewniający ponadprzeciętną wydajność we wszystkich możliwych zastosowaniach. Procesor oparty jest na 5-nm procesie technologicznym i co ważne – nie bazuje już na żadnych komponentach od ARM. Podobno, pod względem wydajności, nowy układ nie zagrozi najnowszym rozwiązaniom konkurencji, ale ma osiągnąć poziom Snapdragona 8+ Gen 1.

Zapewni więc wystarczający zapas mocy, by smartfon Huawei P70 doskonale radził sobie z przeglądaniem Internetu i mediów społecznościowych, ale też obsługą wymagajacych gier i aplikacji czy przetwarzaniu danych rejestrowanych przez potężny moduł foto/wideo, który z pewnością zagości na pokładzie topowego modelu od Huawei. Kiedy premiera? Konkretnej daty jeszcze nie ujawniono, ale prowadzony doświadczeniami lat poprzednich zaryzykuję stwierdzenie, że premiera nastąpi jeszcze w tym półroczu.

Czytaj też: Radykalna decyzja w Chinach! Odwet za TikToka?

Grafika tytułowa: Huawei