Tech Hub Volvo w Polsce!

Volvo to jedna z najważniejszych marek motoryzacyjnych segmentu Premium. W ostatnich latach Szwedzi zaskakują nas kolejnymi rozwiązaniami serwowanymi na pokładzie swoich modeli, mającymi przełożyć się na większe bezpieczeństwo oraz komfort podróży. Jak się okazuje, koncern zainwestuje w Polsce!

fot. Remy Lovesy / Unsplash

Nowa placówka Volvo w… Krakowie!

Obecnie Tech Huby Volvo znajdują się w Sztokholmie i Lund w Szwecji. W Krakowie powstanie więc trzecia tego typu placówka na naszym kontynencie. Kraków został wybrany nieprzypadkowo. Szwedzki koncern przez długie lata obserwował nasz kraj i uznał, że drugie – co do wielkości – miasto w Polsce to wschodzące centrum technologiczne. 

„Jesteśmy firmą zorientowaną na cel i technologię, więc nasza nowa generacja samochodów Volvo będzie czymś więcej niż tylko transportem. Będą to komputery na kołach, zaprojektowane tak, aby można je było aktualizować zdalnie za pomocą nowego oprogramowania. Oznacza to, że nasz krakowski hub technologiczny i rozwój własnych możliwości w zakresie tworzenia oprogramowania są kluczem do naszego przyszłego sukcesu.” – Jim Rowan, CEO Volvo Cars.

Krakowski Tech Hub Volvo ma rozpocząć działalność jeszcze w tym roku i już od początku zatrudniać 120 inżynierów. Z czasem jednak obsada placówki wzrośnie do 500-600 osób. Badania nad nowymi rozwiązaniami dla samochodów Volvo prowadzone będą we współpracy z inżynierami ze Szwecji oraz z Chin.

Czytaj też: Masa nowości od Lenovo na MWC 2023!

Takie inwestycje są w Polsce potrzebne. Stymulują one nie tylko lokalny rynek pracy, ale i dają nadzieje na to, że nasz kraj będzie w niedalekiej przyszłości doskonałym miejscem do inwestycji także dla innych gigantów rynku motoryzacyjnego.

Grafika tytułowa: Adam Cai / Unsplash