Apple jednak wyda iPhone SE 4?

Od jakiegoś czasu w sieci pojawiały się informacje wskazujące na to, że Apple może zrezygnować z wydawania kolejnej generacji iPhone SE. Jak się jednak okazuje, najnowsze doniesienia leaksterów wskazują na to, że koncern z Cupertino może jednak zaoferować nam swoje najtańsze urządzenie ponownie i to w wersji, jakiej oczekują fani!

fot. Daniel Romero / Unsplash

Zmiana formuły konieczna?

Od pewnego czasu mówiło się o tym, że ze względu na rynkową porażkę iPhone SE 3 (która nie dziwi – biorąc pod uwagę formę urządzenia) Apple może zdecydować się na rezygnację z linii opłacalnych smartfonów z iOS na pokładzie. Najnowsze doniesienia są jednak zaskakujące, a potwierdza je nie kto inny, jak Ming-Chi Kuo – znany analityk bardzo trafnie przewidujący kolejne ruchy Apple.

Smartfon iPhone SE 4 miałby zadebiutować w 2024 roku. Najpewniej bazował będzie tym razem już nie na iPhone 8, a na iPhone XR, który okazał się swego czasu wielkim, rynkowym hitem. Jeśli przyjąć taki scenariusz, na pleckach urządzenia nadal gościł będzie tylko jeden obiektyw. Front zostałby już jednak dużo lepiej zagospodarowany – bez niepotrzebnych wolnych przestrzeni, z Face ID i charakterystycznym notchem.

Czytaj też: Tech Hub Volvo w Polsce!

Fani Apple z pewnością czekają na takiego smartfona. Koncern z Cupertino podnosi rokrocznie dość odczuwalnie ceny nowych iPhone’ów. Niedrogi iPhone SE jest w takiej sytuacji najbardziej rozsądnym pierwszym krokiem w ekosystem Apple.

Grafika tytułowa: Thai Nguyen / Unsplash