Tabletowe plany Samsunga: więcej sprzętu w niższych cenach

Produkcja ma wzrosnąć o 6% – przede wszystkim dzięki 22 milionom tańszych modeli Galaxy Tab A8 i Galaxy Tab A7 Lite.

Jak wynika z informacji koreańskiego serwisu The Elec, Samsung podzielił się swoimi planami biznesowymi na nadchodzący rok z trzydziestoma kluczowymi partnerami w kraju. Wyciek, przekazany dalej przez blogera Front Tron na Twitterze, zawiera niewiele informacji, jednak na ich podstawie można ocenić kierunek, w jakim chce pójść dział urządzeń mobilnych Samsunga. 

To, co zwraca uwagę w tabeli jeśli chodzi o tablety, to przede wszystkim liczba urządzeń o nieco okrojonej specyfikacji. Czekający na premierę Galaxy Tab A8 i dostępny od niedawna Galaxy Tab A7 Lite zostaną wyprodukowane w 11 milionach egzemplarzy, droższe modele, jak Galaxy Tab S8 Lite, Galaxy Tab S8 czy Galaxy Tab S8+ doczekają się odpowiednio 1,6 mln, 1,2 mln i 900 tys. wyprodukowanych w przyszłym roku egzemplarzy. Łącznie powstanie ponad 33,6 mln tabletów, co wg danych Andoid Community oznacza wzrost o 6% w porównaniu z rokiem ubiegłym. Samsung wierzy zatem w to, że w najbliższych miesiącach zainteresowanie tabletami dla klientów o mniej zasobnym portfelu będzie rosło. 

Czytaj też: Kiedy premiera Samsunga Galaxy S22?

Dane w pewnym stopniu pokazują też, kiedy spodziewać się premiery poszczególnych urządzeń – słuchawki Buds Live2, smartwatch Galaxy Watch 5 czy tablet Galaxy S8 Lite zaczną być produkowane dopiero w drugiej połowie roku, reszta powinna trafić do nas w ciągu pierwszego półrocza, na czele z Galaxy Tab S8, którego premierę zaplanowano na pierwszy kwartał 2022 roku. 

Zdjęcie: Babak/ Unsplash