Szybkie pamięci SD od Samsunga

Karty o pojemnościach do 512 GB będą umożliwiały transfer danych przy odczycie do 160 GB/s (Pro Plus) i 130 MB/s (EVO Plus).

Samsung Electronics zaprezentował najnowsze karty pamięci typu microSD i SD z serii PRO Plus i EVO Plus. Według deklaracji producenta, będą one dostępne od początku czwartego kwartału, czyli już za miesiąc. Ceny jeszcze nie są znane.

Nie tylko dla zawodowców

Zoptymalizowane pod kątem użytku profesjonalnego, karty PRO Plus zapewniają prędkość odczytu do 160 megabajtów na sekundę (MB/s) i zapisu do 120 MB/s1. W praktyce parametry takie pozwalają na płynne zapis treści w rozdzielczości 4K (UHD). Nośniki pamięci z serii EVO Plus oferują 3-krotnie wyższą wydajność niż ich poprzednia generacja, zapewniając transfer danych do 130 MB/s. Dzięki temu jest to idealny wybór, zarówno dla fotografów profesjonalistów, jak i dla zwykłych użytkowników.

Szybkie i trwałe

Pamięci microSD PRO Plus i EVO Plus firmy Samsung obsługują klasę szybkości wideo V30 i klasę wydajności obsługi aplikacji A2. Zapewnia to zapis wysokiej jakości treści w szerokiej gamie aplikacji, od urządzeń mobilnych i kamer sportowych, po drony. Za sprawą 6-elementowej ochrony, nośniki pamięci Samsung microSD są odporne na wodę, ekstremalne temperatury, promieniowanie rentgenowskie, zużycie[5], upadki i działanie magnesów. Karty pamięci Samsung microSD PRO Plus będą dostępne w pojemnościach 128 GB, 256 GB i 512 GB. W przypadku linii Samsung EVO Plus – od 64 GB do 512 GB.

Z kolei karty pamięci Samsung SD PRO Plus i EVO Plus zapewniają 7-elementową ochronę przed wstrząsami, wodą, ekstremalnymi temperaturami, promieniowaniem rentgenowskim, zużyciem, upadkami i działaniem magnesów.