Sztuczna inteligencja wspomaga także Discord

Discord poinformował dzisiaj, że wprowadzi nowe funkcje sztucznej inteligencji, które mogą podsumowywać długie rozmowy lub „upiększać” awatara użytkownika.

Generative AI, która przyciągnęła uwagę branży technologicznej, to technologia, która może na żądanie tworzyć obrazy, tekst lub wideo.

„Widzimy jeden z najbardziej ekscytujących momentów w kwestii pojawiającej się technologii” – powiedział podczas konferencji prasowej Jason Citron, dyrektor generalny Discord.

Aplikacja umożliwiająca grupom użytkowników czatowanie za pomocą tekstu, wideo i głosu, przebuduje bota o nazwie Clyde. Będzie on zasilany technologią OpenAI. Użytkownicy Discorda mogą powoływać się na Clyde’a napędzanego sztuczną inteligencją, aby odpowiadać na ciekawostki, pomagać w planowaniu spotkań lub polecać listy odtwarzania.

Inna funkcja sztucznej inteligencji pozwoli użytkownikom „miksować” awatary swoich znajomych przy użyciu generatywnych modeli obrazów. W ten sposób będzie można upamiętnić np. szczegółowe wydarzenia z ich życia.   

Narzędzie sztucznej inteligencji zafunkcjonuje w przyszłym tygodniu. Nna razie w ograniczonej liczbie grup. Będzie mogło podsumować rozmowę i pozwolić użytkownikom wrócić do części wątku wiadomości, aby nadążyć za dyskusją.

Discord zapowiada, że będzie również eksperymentować z technologią OpenAI, aby ulepszyć istniejące narzędzie do moderowania treści, które pomaga automatycznie blokować szkodliwe lub niechciane wiadomości z czatu Discord. Odnowione narzędzie może oflagować wiadomości do moderatorów, a także zrozumieć kontekst rozmowy – podaje firma w komunikacie prasowym.

Czytaj także: Discord utrudnia życie graczom?