Światowy Dzień Zdrowia – wyniki badania Huawei

7 kwietnia to dzień, który skupia uwagę na zdrowiu, a najnowsze badania pokazują, że Polacy coraz bardziej zwracają uwagę na własne samopoczucie. Według wyników raportu Huawei przeprowadzonego w 8 krajach Europy, w tym w Polsce, ponad 82% Polaków interesuje się swoim zdrowiem, co jest niemal identycznym wynikiem jak ogólnoeuropejska średnia (83%). Jednak tylko niespełna połowa mieszkańców kraju regularnie poddaje się badaniom lekarskim (46%).

Z jakimi problemami zmagają się Polki i Polacy?

Głównymi problemami zdrowotnymi są stres, spadki energii i pogarszająca się mobilność ruchowa. Mimo tych wyzwań, około połowa Polaków jest zadowolona zarówno z poziomu swojego zdrowia fizycznego (47%), jak i psychicznego (50%), plasując się w środku stawki w porównaniu z innymi badanymi krajami. Osoby korzystające z smartwatchy wykazują jeszcze wyższe zadowolenie ze swojego samopoczucia, czując się sprawniej i zdrowszej.

Jednak siedzący tryb życia i niewłaściwa dieta stanowią wyzwanie dla zdrowia Polaków. Sport uprawia jedynie 39% społeczeństwa, a tylko 44% deklaruje zdrowe odżywianie. Ponadto, problem otyłości dotyka około 16% populacji, a kolejne 30% ma nadwagę, szczególnie widoczną wśród osób powyżej 50 roku życia. Na szczęście, smartwatche mogą być pomocne w walce z otyłością i promowaniu aktywnego trybu życia. Badanie wykazało, że aż 88% polskich użytkowników inteligentnych zegarków wskazało, iż ich funkcje skłoniły ich do zmiany nawyków, zwiększając aktywność fizyczną i liczbę wykonywanych ćwiczeń.

Czytaj też: Wiosenne okazje na huawei.pl – nawet do 32% taniej!

Grafika tytułowa: Huawei