Starlink dostępny także na morzach i oceanach

Satelitarny serwis internetowy SpaceX, Starlink niedawno uruchomił usługę internetowa dla samochodów osobowych, ciężarówek, kamperów i samolotów. Teraz rozszerzył swoją ofertę także na łodzie.

Usługa o nazwie Maritime kosztuje 5 tysięcy USD miesięcznie. Opłata za sprzęt wynosi dwa razy więcej i obejmuje dwie wysokowydajne anteny satelitarne. Zwykła usługa to koszt rzędu 110 USD miesięcznie i 600 dolarów za sprzęt.

Firma obiecuje właścicielom łodzi prędkość pobierania na poziomie 350 Mb/s.

W swoim tweedzie, właściciel i dyrektor generalny Elon Musk wyjaśnił znaczenie specjalnej pary terminali, mówiąc, że są one „ważne dla utrzymania połączenia na wzburzonym morzu i przy silnych sztormach”. Według jego zapewnień Starlink Maritime jest w stanie wytrzymać ekstremalne warunki pogodowe. Nadaje się do zastosowania we wszystkich możliwych jednostkach pływających: od statków handlowych, zwykłych jachtów po luksusowe łodzie, a nawet platformy wiertnicze.

Starlink podobno używa tego systemu do filmowania morskich lądowań SpaceX na morzu.

O odpowiednią jakość i zasięg dba wystrzelona konstelacja około 2 tysięcy satelitów, która dostarcza internet do ponad 250 tysięcy odbiorców.

Czytaj także: Wielki sukces Muska