Powrót wielkich imprez gamingowych już w przyszłym roku!

Po pandemicznej posusze powracają duże, światowe wydarzenia związane z grami komputerowymi.

Powrót do swojego fanowskiego konwentu, po kilkuletniej przerwie ogłosił Blizzard. W Wywiadzie dla Las Angeles Times szef Blizzard Mike Ybarra poinformował o planach powrotu BlizzConu w przyszłym roku.

 „Wcześniej ogłosiliśmy, że robimy przerwę na BlizzConie, aby popracować nad nim w przyszłości. Chcemy wrócić do wydarzenia na żywo, które pozwoli nam uczcić społeczność” – powiedział Ybarra. „Niedawno zatrudniliśmy nowego lidera BlizzConu, April McKee, która ciężko pracuje nad tym planem. … Zobowiązujemy się przywrócić BlizzCon w 2023 roku.”

Wydawca takich hitów jak, m. in. World of Warcraft i Diablo swój ostatni konwent przeprowadził w listopadzie 2019 roku. Co prawda w 2020 roku odbyła się wirtualna wersja tego wydarzenia, ale jak wiadomo impreza na żywo to zupełnie inny rodzaj emocji dla fanów gier.

Także Entertainment Software Association planuje przywrócić E3 je jako fizyczne i cyfrowe wydarzenie w 2023 roku. Targi gier wideo pierwotnie miały odbyć się już w tym roku. Jednak w styczniu E3 po raz kolejny zostało przeniesione z wydarzenia live na online, a w konsekwencji całkowicie odwołane.  

Impresario Summer Game Fest – Geoff Keighley ogłosił, że również ta impreza powróci w czerwcu 2023 roku. Zarówno jako wydarzenie cyfrowe, jak i po raz pierwszy na żywo. Jego słowa tylko zaostrzają apetyt graczy. Keighley – jako były organizator E3 będzie na pewno chciał przeprowadzić imprezę, która przyćmi dokonania byłych kolegów, a obecnie konkurencję.

Cała branża tęskni za eventami z udziałem publiczności, które zawsze miały odpowiednią temperaturę i poprzez swoją widowiskowość były zwyczajnie ekscytujące.

Miejmy nadzieję, że przyszły rok przywróci normalność również i w tym aspekcie.

Czytaj także: E3 w 2023 roku w formie tradycyjnej!