Starcie Chin z Koreą Południową

Na szczęście tylko w League of Legends.

Studio Riot Games ogłosiło, że w dniach 11-14 sierpnia zorganizuje zawody League of Legends: Wild Rift o nazwie Wild Rift Rivals, w których wezmą udział trzy chińskie drużyny Pro League (LPL) i trzech południowokoreańskich mistrzów LoL (LCK).

Zespoły LPL biorące udział w konkursie to: Edward Gaming (EDG), Bilibili Gaming (BLG) i OMG, natomiast barw LCK bronić będą: T1, KT Rolster i Liiv SANDBOX (LSB).

Seria Rift Rivals to jedne z najważniejszych międzynarodowych zawodów w historii League of Legends, a koncepcja „Chiny kontra Korea Południowa” w esporcie jest klasyczną rywalizacją nie tylko w tym tytule, ale także w Warcraft III, StarCraft, Hearthstone i PUBG. W marcu 2020 r. Riot Games zamknęło serię Rift Rivals z powodu ogłoszenia światowej pandemii, teraz turniej wraca. Łączna pula nagród wynosi 87 000 $ . Za zajęcie pierwszego miejsca drużyna inkasuje 20 tys. dolarów, za drugie połowę tej kwoty.

Cały turniej będzie transmitowany na oficjalnym  kanale LCK  oraz na  kanale YouTube Wild Rift.  Transmisja będzie dostępna tylko w języku koreańskim co dla osób znających ten język będzie niewątpliwie nagrodą za determinację w jego zgłębianiu.