STALKER 2: Heart of Chornobyl – nowy zwiastun w sieci!

STALKER 2: Heart of Chornobyl to bardzo wyczekiwana gra, której premiera przesunęła się już w czasie ze względu na wybuch konfliktu na Ukrainie. Wielkimi krokami jednak zbliżamy się jednak najwyraźniej do momentu, w której oficjalnie zostanie fanom klimatu post-apo na całym świecie. W sieci zadebiutował właśnie nowy zwiastun tej produkcji. Ujawnione zostały także wymagania sprzętowe.

Nowy STALKER na ostatniej prostej?

Pierwotnie STALKER 2: Heart of Chornobyl miał zadebiutować w kwietniu 2022 roku. Okazało się jednak, że ze względu na wybuch wojny rosyjsko-ukraińskiej termin ów jest całkowicie niemożliwy do dotrzymania. Prace nad grą zostały zawieszone na czas nieokreślony. Studio odpowiedzialne za przygotowanie produkcji musiało przenieść się z Ukrainy do Czech, by móc kontynuować działania deweloperskie. Ta operacja się powiodła i prace na STALKER 2 zostały wznowione już w maju!

Ze względu na kilkumiesięczną obsuwę w pracach nad grą, nie została jeszcze podana oficjalna data premiery produkcji. Nowy zwiastun oraz ujawnienie wymagań sprzętowych gry (prezentujemy je poniżej) mogą sygnalizować nam, że jesteśmy coraz bliżej ujawnienia pozytywnych wieści na temat wyczekiwanego tytułu. Miejmy nadzieję, że spłyną one do nas już na początku nowego roku.

Wymagania minimalneWymagania zalecane
System operacyjnyWindows 10 / Windows 11Windows 10 / Windows 11
ProcesorAMD Ryzen 5 1600X / Intel Core i5-7600KAMD Ryzen 7 3700X / Intel Core i7-9700K
GPUAMD Radeon RX 580 8GB
NVIDIA GeForce GTX 1060 6GB
AMD Radeon RX 5700 XT 8GB
NVIDIA GeForce RTX 2070 SUPER 8GB
NVIDIA GeForce GTX 1080 Ti 11GB
RAM8 GB16 GB
Miejsce na dysku150 GB SSD150 GB SSD

Czytaj też: Oto nowości w PS Plus na styczeń!

Dajcie koniecznie znać, czy jesteście fanami serii STALKER i czy macie zamiar ograć nowość, gdy tylko oficjalnie zadebiutuje. Będziemy się starali zrecenzować ją dla Was, gdy tylko pojawi się taka możliwość. Tymczasem pozostaje nam uzbroić się w cierpliwość i czekać.

Grafika tytułowa: GSC Game World