SSD HX100 USB 3.2 Gen 2 – duża prędkość, małe wymiary

Do oferty marki GOODRAM dołącza kolejny model zewnętrznego dysku SSD. Wyposażony w USB C GOODRAM HX100 oferuje transfer do 950 MB/s. Przy 1 TB cena nie przekracza 70 gr. za GB.

Przenośne dyski to coraz częściej konstrukcje SSD . Nic dziwnego, takie nośniki pamięci są praktycznie całkiem odporne na uszkodzenia mechaniczne, do tego mają bardzo duży transfer danych i pobierają mało energii. Przestaje istnieć ich największy mankament – wysoki koszt w porównaniu do tradycyjnych HDD. Dlatego coraz częściej zamiast pytania: przenośny HDD czy SSD pada pytanie, jaki SSD. Na tle konkurencji najnowsza propozycja ze „stajni” Goodram wyróżnia się zastosowaniem kości typu TLC. O tym, że są to nośniki lepsze od najnowszych typu QLC pisaliśmy szerzej w artykule pt. Awaryjność SSD będzie coraz większa | CoNowego.pl. SSD Goodram ma też bardzo dobre parametry.

Dysk HX100 to kompaktowe urządzenie do wielu zastosowań. Jest idealny do przechowywania i przenoszenia danych z laptopa, komputera, a nawet konsoli. Dzięki wymiarom zbliżonym do karty płatniczej, można zabrać go właściwie wszędzie. Wstrząsoodporna, wysokiej jakości aluminiowa obudowa gwarantuje bezpieczeństwo przechowywanych na dysku materiałów. Ergonomiczny kształt i klasyczny design obudowy spełnia oczekiwania użytkowników, dla których ma znaczenie nie tylko funkcjonalność, ale i wygląd urządzenia.

Duża prędkość, małe wymiary

SSD HX100 oferuje 950 MB/s odczytu oraz 900 MB/s zapisu. Dysk dostępny jest w pojemnościach: 256GB, 512GB i 1TB, dlatego też doskonale sprawdzi się zarówno w użytkowaniu domowym, jak i w zastosowaniach biznesowych. Dysk powinni docenić zwłaszcza posiadacze konsol, którzy w prosty sposób chcą zwiększyć przestrzeń do przechowywania ulubionych gier, jednak nie planują wymiany konsoli na sprzęt nowszej generacji.

Nowy dysk przenośny HX100 w ofercie Goodram to odpowiedź na stale rosnące zapotrzebowanie i oczekiwania Klientów względem dysków SSD. Zapotrzebowanie, które wraz z rosnącą mobilnością konsumentów ewoluuje. Przenośny dysk SSD to z pewnością jeszcze bardziej uniwersalne rozwiązanie w porównaniu do pamięci USB, choćby ze względu no oferowane pojemności czy prędkości zapisu i odczytu – mówi Wiesław Wilk, właściciel marki GOODRAM.

Gwarancja i dane techniczne

Producent zapewnia 3 lata gwarancji na SSD HX100 z limitem TBW i bezpłatne wsparcie techniczne. Limit TBW dla pojemności 256 GB, 512 GB i 1TB to kolejno 170 TB, 330 TB i 660 TB. Wszystkie dyski GOODRAM oraz IRDM przechodzą wieloetapowe testy jakości w centrum testowym producenta.

Szacunkowe ceny SSDPR-HX100 o pojemnościach 256 GB, 512 GB i 1 TB to odpowiednio: 279 zł, 409 zł i 709 zł.

ZłączePCIe 3×4 
Interfejs zewnętrznyUSB 3.2 Type-C 10 Gb/s 
Interfejs wewnętrznyPCIe 3×4 
Max.sekwencyjny odczyt [MB/s]950 
Max.sekwencyjny zapis [MB/s]900 
Technologia FLASHTLC 
Budowa układu FLASHNAND 
Pojemności [GB]256 GB, 512 GB, 1TB